Аркона
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Аркона

Добре дошли в земите на клан Аркона!
 
ИндексPortal**ГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

  Йерархия и Титли

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
Slawulf
Велик Княз на Синовете на Елените
Slawulf


Брой мнения : 1112
Age : 31
Location : Южна Славия
Registration date : 09.11.2009

 Йерархия  и Титли Empty
ПисанеЗаглавие: Йерархия и Титли    Йерархия  и Титли Icon_minitimeНед Юни 19, 2011 8:01 pm

Йерархия :
 Йерархия  и Титли 99373480

чирак - човек,който е в 3 месечният изпитателен срок
Новобранец - докато имаш само оръжие си такъв

Задругите - ако вече имате някакъв по-стойностен инвентар от меч може да си изберете една от двете задруги.
Целта е адругите по ларповете да са отряди от около 4-5 човека,които си имат свои водачи - Князе.


Задруга на Огъня - тази задруга е за хора,които харесват по-тежкият бой,по-тежки брони и като цяло...тежка войска
Техният водач е - Княз/Княгиня на Огъня .
Княз/Княгиня на Огъня - има само войводска функция в роулплей и във самите военни действия. Няма функция в политиката на клана.С две думи - войвода на задругата. По всяко време може да бъде сменен от Великият Княз.

Задруга на Ветровете - тази задруга е за хора,които си падат по по-леките брони и по-партизанският начин на бой...лека войска
Техният водач е - Княз/Княгиня на Ветровете .
Княз/Княгиня на Ветровете - има само войводска функция в роулплей и в самите военни действия. Няма функция в политиката на клана.С две думи - войвода на задругата. По всяко време може да бъде сменен от Великият Княз.


Еленова Задруга
- Това са най-елитните бойци. Те са буквално Богатири (Богатури) и най-здравите войници.
Водач е Великият/ата Княз/Княгиня.



Титли:


Чирак - чирака няма никакви задължения към клана,той/тя все още не е част от Синовете на Елените,няма право на глас

Новобранец
- той/тя нямат са част от Синовете на Елените...но все още нямат право на глас във Вечето. Това е заради все още началното си членство. Веднага щом той/тя бъде позован/а да стане част от задругите вече се счита за Син/Дъщеря на Елените.


Син/Дъщеря на Елените ( член на клана) - Има право на глас във Вечето... и е вече част от самият клан.

Князете/Княгините на задругите - те имат функцията на военни водачи на задругите,,които са основните бойни групи.

Великият/ата Княз/Княгиня - Това е водача на клана. Главният военен и политически водач. Под негова/нейна власт са всички задруги и членове. Чрез негово/нейно решение хора се местят от задруга в задруга и нагоре в йерархията.


Цел:

Целта е да се изградят нещо,като бойни дружини и същевременно в тях да се въплатят и бойните разлики в облекло и начин на бой.

Ситуации:


- искам да съм стрелец...ама да нося ризница - за теб е Задругата на Огъня
- искам да съм магьосник/магьосничка ...ама да имам и кожени/метални брани или двуръко оръжие - за теб е Задруга на Огъня.
- искам да имам двуръко оръжие и леки брони - за теб е Задруга на Ветровете
- искам да съм чист магьосник (без кожа или метал) - За теб е Задруга на Ветровете

Освен Еленовата Задруга... другите могат да не се се стремят в славянските характерни черти на бойците.

Идеята какво да е Еленова Задруга:

 Йерархия  и Титли Bojovnik2
Върнете се в началото Go down
Еугор
Дете на Гората
Еугор


Брой мнения : 495
Age : 30
Location : Габрово
Registration date : 10.11.2009

 Йерархия  и Титли Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Йерархия и Титли    Йерархия  и Титли Icon_minitimeНед Юни 19, 2011 10:42 pm

Добре аз искам да съм в Еленовата задруга.Това значи ли че трябва да се изява с нещо за да мога да се присъединя?
Върнете се в началото Go down
Slawulf
Велик Княз на Синовете на Елените
Slawulf


Брой мнения : 1112
Age : 31
Location : Южна Славия
Registration date : 09.11.2009

 Йерархия  и Титли Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Йерархия и Титли    Йерархия  и Титли Icon_minitimeНед Юни 19, 2011 11:09 pm

Еугор написа:
Добре аз искам да съм в Еленовата задруга.Това значи ли че трябва да се изява с нещо за да мога да се присъединя?

Както казах Еленовата задруга е най-елитната и най-тематичната.Трябва ти метална броня...най-добре и лесно ризница, едноръко оръжие,щит и копие.
Каските на войнската фракция ще бъдат каски на Еленовата Задруга.

Скоро всяка задруга ще си има символ.
Върнете се в началото Go down
Еугор
Дете на Гората
Еугор


Брой мнения : 495
Age : 30
Location : Габрово
Registration date : 10.11.2009

 Йерархия  и Титли Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Йерархия и Титли    Йерархия  и Титли Icon_minitimeНед Юни 19, 2011 11:14 pm

Добре аз и без това мислех да си правя ризница ...
Върнете се в началото Go down
Slawulf
Велик Княз на Синовете на Елените
Slawulf


Брой мнения : 1112
Age : 31
Location : Южна Славия
Registration date : 09.11.2009

 Йерархия  и Титли Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Йерархия и Титли    Йерархия  и Титли Icon_minitimeНед Юни 19, 2011 11:26 pm

Еугор написа:
Добре аз и без това мислех да си правя ризница ...

Ами...за момента си избери една от двете по-леки фракции.И работи върху това да станеш от богатирите. Когато видя,че си готов ще те питам дали желаеш...ако желаеш...ще влезеш в Еленова Задруга.
Върнете се в началото Go down
Gorn
Горско дете
Gorn


Брой мнения : 152
Age : 30
Location : Dryanovo
Registration date : 28.12.2010

 Йерархия  и Титли Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Йерархия и Титли    Йерархия  и Титли Icon_minitimeНед Юни 19, 2011 11:29 pm

Двете задруги ще се подкрепят ли взимно на национален или всяка деиства отделно и на отделно място.
Върнете се в началото Go down
Slawulf
Велик Княз на Синовете на Елените
Slawulf


Брой мнения : 1112
Age : 31
Location : Южна Славия
Registration date : 09.11.2009

 Йерархия  и Титли Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Йерархия и Титли    Йерархия  и Титли Icon_minitimeНед Юни 19, 2011 11:43 pm

Gorn написа:
Двете задруги ще се подкрепят ли взимно на национален или всяка деиства отделно и на отделно място.

Двете задруги ще се научат да работят в екип и поотделно.
Това е,когато клана има нужда от това да се пръсне...ще се пръска според задругите.
Докато задругите са заедно Великият Княз/Княгиня командват...и князете нямат военно задължение. Ама каже ли Великият/Княз Княгиня Задруга на Ветровете отидете до х-място Княза/Княгинята на Ветровете започва да действа и да командва докато пак не се обединят. За по-голяма мобилност и обвхат е целта.

САитуация:
Сутрин...слънцето изгрява...всички закусват. Преди да започне новият ден много искат да се оправят на близката чешма. Първо отива едната задруга...другата пази лагера и знамето.След това се сменят.
Не збравяйте участието и на третата задруга - Еленовата. Ако станем 16 човека ще има и 4-та. Wink
Върнете се в началото Go down
Gorn
Горско дете
Gorn


Брой мнения : 152
Age : 30
Location : Dryanovo
Registration date : 28.12.2010

 Йерархия  и Титли Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Йерархия и Титли    Йерархия  и Титли Icon_minitimeНед Юни 19, 2011 11:48 pm

А може ли даден човек да бъде едновременно и от Огнената задруга и от Еленовата.
Върнете се в началото Go down
Slawulf
Велик Княз на Синовете на Елените
Slawulf


Брой мнения : 1112
Age : 31
Location : Южна Славия
Registration date : 09.11.2009

 Йерархия  и Титли Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Йерархия и Титли    Йерархия  и Титли Icon_minitimeНед Юни 19, 2011 11:53 pm

Gorn написа:
А може ли даден човек да бъде едновременно и от Огнената задруга и от Еленовата.

Не...няма смисъл.
Задругата на Огъня е нещо,като подготовка за Еленовата. Разлиакта е,че Еленовата ще е много по-обучена и с пълно снаражение.
Огъня е преходна задруга. Еленовата е винаги с Великият Княгиня/Княз.
Върнете се в началото Go down
Витяслав
Планинец
Витяслав


Брой мнения : 172
Location : Slavic fortress
Registration date : 25.03.2010

 Йерархия  и Титли Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Йерархия и Титли    Йерархия  и Титли Icon_minitimeПон Юни 20, 2011 8:15 am

Така,аз си играя вече от известно време славянски персонаж и се стремя към историческата достоверност на облеклото и въоръжението,имам ризница,изработвам щит,и мисля да си направя копие и едноръчна брадва реплика на славянските,значи аз също съм за Еленовата Задруга,как мога да бъда приет?
Върнете се в началото Go down
Еовин
Планинец
Еовин


Брой мнения : 183
Age : 30
Location : Габрово
Registration date : 20.05.2010

 Йерархия  и Титли Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Йерархия и Титли    Йерархия  и Титли Icon_minitimeПон Юни 20, 2011 10:25 pm

Еми.. аз очевидно съм за Задруга на Ветровете! Smile)
Върнете се в началото Go down
Slawulf
Велик Княз на Синовете на Елените
Slawulf


Брой мнения : 1112
Age : 31
Location : Южна Славия
Registration date : 09.11.2009

 Йерархия  и Титли Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Йерархия и Титли    Йерархия  и Титли Icon_minitimeПон Юни 20, 2011 10:41 pm

Бранислав написа:
Така,аз си играя вече от известно време славянски персонаж и се стремя към историческата достоверност на облеклото и въоръжението,имам ризница,изработвам щит,и мисля да си направя копие и едноръчна брадва реплика на славянските,значи аз също съм за Еленовата Задруга,как мога да бъда приет?

За начало се присъедини към Задруга на Огъня... работи върху персонажа си. Щом видя,че всичко без шлема ти е готово се считай част от Еленовата Задруга, аз ще ти пратя известие щом момента дойде.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





 Йерархия  и Титли Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Йерархия и Титли    Йерархия  и Титли Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Йерархия и Титли
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Аркона :: Аркона-
Идете на: