Аркона
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Аркона

Добре дошли в земите на клан Аркона!
 
ИндексPortal**ГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Идеята за "Аркона"

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
Slawulf
Велик Княз на Синовете на Елените
Slawulf


Брой мнения : 1112
Age : 31
Location : Южна Славия
Registration date : 09.11.2009

Идеята за "Аркона" Empty
ПисанеЗаглавие: Идеята за "Аркона"   Идеята за "Аркона" Icon_minitimeЧет Юни 16, 2011 11:10 pm

В националните ларп среди вече сме известни със славянската бойна характеристика. Тук ще пускаме неща,които силно характеризират клана - неговата бойна структура,култура и бойни единици.

Мобе да слагате всякакви картинки,циатати и тн. ,които са характерни за славянските бойни тактики и начин на водене на бой.


Ето идеята за богатури:
Идеята за "Аркона" Bojovnik2


Последната промяна е направена от Alzeghor на Пет Юли 15, 2011 12:38 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Gorn
Горско дете
Gorn


Брой мнения : 152
Age : 30
Location : Dryanovo
Registration date : 28.12.2010

Идеята за "Аркона" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Идеята за "Аркона"   Идеята за "Аркона" Icon_minitimeПет Юни 17, 2011 10:17 pm

Ау мразя копия, не може ли мечове.
Върнете се в началото Go down
Еугор
Дете на Гората
Еугор


Брой мнения : 495
Age : 30
Location : Габрово
Registration date : 10.11.2009

Идеята за "Аркона" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Идеята за "Аркона"   Идеята за "Аркона" Icon_minitimeСъб Юни 18, 2011 8:25 am

Еми то е като при спартанците:меч,копие и щит...Копието е повече за формаций.Когато формацията е разбира хвърляш копието и продължаваш с меча Smile

Поздрави:Еугор
Върнете се в началото Go down
Slawulf
Велик Княз на Синовете на Елените
Slawulf


Брой мнения : 1112
Age : 31
Location : Южна Славия
Registration date : 09.11.2009

Идеята за "Аркона" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Идеята за "Аркона"   Идеята за "Аркона" Icon_minitimeНед Юни 19, 2011 11:33 am

Gorn написа:
Ау мразя копия, не може ли мечове.

Копието е дълго оръжие...то е много удобно и ефективно. Особено комбинирано с щит. На ледващата трен ще ти дам да попраскаш с копието ми да видш какво е.
Върнете се в началото Go down
Trooper
Непохватен ловец
Trooper


Брой мнения : 52
Registration date : 03.12.2009

Идеята за "Аркона" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Идеята за "Аркона"   Идеята за "Аркона" Icon_minitimeНед Юни 19, 2011 3:46 pm

Ако търсите максимална историческа достоверност(която практика имаща както плюсове, така и минуси) първо трябва да определите период, който ще се стремите да подражавате. Защото между военното дело в Киевска Рус и ранните славяни например има много разлика. Само сравнете багатурите(което е прабългарска дума м/у другото - от тюркски произход е) с “История на войните” на Прокопий Кесарийски:
"Когато влизат в сражение, повечето от тях тръгват срещу неприятелите пешком, въоръжени с малки щитове и копия; ризници съвсем не навличат. Някои пък нямат нито риза, нито горна дреха, а прикрепят широките си гащи чак до срамните части и така влизат в бой е противниците... " и “Стратегикон на Псевдомаврикий” :Обичат да правят нападенията срещу противниците си в гористи, тесни и стръмни места. Служат си умело със засади, внезапни нападения, хитрости, като и денем, и нощем изобретяват различни начини на действие.

ПП: Ако на някой ЛАРП ми изкочите изпод водата с по една сламка в устата ще се размажа от кеф! Обичам качествените засади!
Върнете се в началото Go down
Витяслав
Планинец
Витяслав


Брой мнения : 172
Location : Slavic fortress
Registration date : 25.03.2010

Идеята за "Аркона" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Идеята за "Аркона"   Идеята за "Аркона" Icon_minitimeНед Юни 19, 2011 4:23 pm

Ами вече за решението на кои исторически персонажи да подражава всеки си решава индивудално,както може би си забелязал може би аз играя като славянин от Киевска Русия,но всеки си решава кое му харесва и иска да изиграе.
Върнете се в началото Go down
Trooper
Непохватен ловец
Trooper


Брой мнения : 52
Registration date : 03.12.2009

Идеята за "Аркона" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Идеята за "Аркона"   Идеята за "Аркона" Icon_minitimeПон Юни 20, 2011 8:30 am

Бранислав написа:
Ами вече за решението на кои исторически персонажи да подражава всеки си решава индивудално,както може би си забелязал може би аз играя като славянин от Киевска Русия,но всеки си решава кое му харесва и иска да изиграе.

Но ако искате да изградите единна кланова визия и роулплей, е наложително всеки да направи отстъпки, за да можете всички да изглеждате подобно, а не като странна сбирщина от различни епохи. И за да не съм голословен ще кажа: Вижте Дуло - кланът с един от най-сериозните кланови РП и визии - имат един вид щит, който всички използват, единият им тип войни имат маски, други - конски коси... но винаги има нещо общо. Или Хаоса - с еднаквите им брони веднага се разбира, че са едно цяло. Затова според мен трябва да се постигне компромис между всички, за да се постигне максимален ефект.
Върнете се в началото Go down
Slawulf
Велик Княз на Синовете на Елените
Slawulf


Брой мнения : 1112
Age : 31
Location : Южна Славия
Registration date : 09.11.2009

Идеята за "Аркона" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Идеята за "Аркона"   Идеята за "Аркона" Icon_minitimeВто Юни 21, 2011 11:43 pm

Да...засадите са част от това,което мислим да изградим,като бойна тактика.
В момента идеята е само Еленовата Задруга да прилича на славянските богатири (тя не е от тюрски,ами чисто славянски - бием се за бога)
Прокопий и Маврикий са от доста ранен етап....точно при нахлуването на славянските племена от Истъра насам. Той ги описва наиситна,като диваци,ако изключим това той хвали предците ни с особен разум и бърза мисъл.
Баща ми е историк и ми е споделял - "за мене славяните са се били по един крайно умен начин,не са се хвърляли в битка за да ги заколят,като свине"

Както в България...така и в другите славянски страни в периода 9-10 век. се оформят по-здрави структури,като богатирите. Ние се стремим точно там... Смятам,че снимакта по-горе дава най-добра представа.
Все пак калана не е изцяло исторически.Погледни за йерархията ни...ще видиш как е посторен клана в момента.

Идеята за "Аркона" LW13Thumb

Идеята за "Аркона" Mod64_1_7

Съжелявам,че пускам руски войник...ама са били същите кажи-речи,като нашите. Та това е главната идея за Еленовата Задруга.

Идеята за "Аркона" Warrior-xii_
Върнете се в началото Go down
Trooper
Непохватен ловец
Trooper


Брой мнения : 52
Registration date : 03.12.2009

Идеята за "Аркона" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Идеята за "Аркона"   Идеята за "Аркона" Icon_minitimeЧет Юни 23, 2011 3:34 pm

За произхода на думите бага-тур и богатир - ще си поговорим наживо! Аз не съм голям разбирач и се съгласявам! Wink

А колкото до другите ми постове - просто се опитвам да помогна. Защото за да се постигне кохерентност на вида на клана, трябва да знаете към какво се стремите. Ако няма ясни цели, няма да има добри резултати.

Другото нещо, което ти засегна, е, че кланът не е изцяло исторически. Това е напълно естествено в свят, в който има орки, елфи, дракони и прочие. Често може да се обръщаме към историята за пример, но по някое време все трябва да творим сами.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Идеята за "Аркона" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Идеята за "Аркона"   Идеята за "Аркона" Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Идеята за "Аркона"
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Аркона :: Аркона-
Идете на: