Аркона
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Аркона

Добре дошли в земите на клан Аркона!
 
ИндексPortal**ГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Поръчки за материали от София

Go down 
+3
Мефегор
Витяслав
Ellilar
7 posters
АвторСъобщение
Ellilar
Дете на Планинските Извори
Ellilar


Брой мнения : 520
Location : Mithlond (Сивите заливи)
Registration date : 07.01.2008

Поръчки за материали от София Empty
ПисанеЗаглавие: Поръчки за материали от София   Поръчки за материали от София Icon_minitimeЧет Юни 09, 2011 12:30 am

Пишете тук за поръчки от София (плат, хоби ленти и пр.)
Върнете се в началото Go down
Витяслав
Планинец
Витяслав


Брой мнения : 172
Location : Slavic fortress
Registration date : 25.03.2010

Поръчки за материали от София Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поръчки за материали от София   Поръчки за материали от София Icon_minitimeЧет Юни 09, 2011 7:41 am

Елиларе,незнам кой ти е казал за тази хоби лента,но това е друго,казва се метално тиксо,питах ларпъри от София и те ми обясниха че едното и другото са съвсем различни неща.
Върнете се в началото Go down
Мефегор
Горско дете
Мефегор


Брой мнения : 153
Age : 30
Location : Габрово
Registration date : 06.05.2010

Поръчки за материали от София Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поръчки за материали от София   Поръчки за материали от София Icon_minitimeЧет Юни 09, 2011 3:47 pm

Ще дадеш ли линк за сайт да поразлгедаме изобщо какво се предлага?
Върнете се в началото Go down
Белогор
Верен боец
Белогор


Брой мнения : 328
Age : 28
Location : Габрово
Registration date : 10.11.2009

Поръчки за материали от София Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поръчки за материали от София   Поръчки за материали от София Icon_minitimeЧет Юни 09, 2011 7:49 pm

Материалите не са от сайт.Цаката е човек от София да ги вземе и да ги даде на Елилар.Аз лично още няма да поръчвам нищо.
Ще поразгледам още из градските магазини.
Върнете се в началото Go down
Gorn
Горско дете
Gorn


Брой мнения : 152
Age : 30
Location : Dryanovo
Registration date : 28.12.2010

Поръчки за материали от София Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поръчки за материали от София   Поръчки за материали от София Icon_minitimeЧет Юни 09, 2011 9:15 pm

Колеги едва ли е тук мястото да питам, ама какви средства ми трябват за ризница (говорете ми в пари) и от каде да си набавя матереалите(тел). Да знам дали мога да си го позволя.
Върнете се в началото Go down
Ellilar
Дете на Планинските Извори
Ellilar


Брой мнения : 520
Location : Mithlond (Сивите заливи)
Registration date : 07.01.2008

Поръчки за материали от София Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поръчки за материали от София   Поръчки за материали от София Icon_minitimeПет Юни 10, 2011 9:47 am

Бранислав написа:
Елиларе,незнам кой ти е казал за тази хоби лента,но това е друго,казва се метално тиксо,питах ларпъри от София и те ми обясниха че едното и другото са съвсем различни неща.
Добро утро, Браниславе! Разбира са, че са две много различни неща! Хоби лентата предава донякъде красота, но предимно здравост на меча. Алуминиевото тиксо или "металното" както ти му викаш, дава само красота... Една хоби лента 50 м. струва около 10 лв.
Алуминиево тиксо е около 5-6 лв.


Gorn написа:
Колеги едва ли е тук мястото да питам, ама какви средства ми трябват за ризница (говорете ми в пари) и от каде да си набавя матереалите(тел). Да знам дали мога да си го позволя.
Можеш да си набавиш всичко от Габрово. За цената... зависи колко ти е гъста, моята е редичка и ми излезе около 13-14 лв. Иначе материали, ДЕБЕЛА алуминиева тел, която я няма в Габрово никъде, илипоцинкована тел, която е издържлива на бой, но ризницата е по- тежка. Поцинкована тел можеш да намериш в... оф не знам как се наричат магазините. В железариите няма. В сборни пунктове (може би се казваха). Not really sure. Там от където аз си купих моята май не се даваха хартия и метал, а само продаваха в големи количества.
Върнете се в началото Go down
Gorn
Горско дете
Gorn


Брой мнения : 152
Age : 30
Location : Dryanovo
Registration date : 28.12.2010

Поръчки за материали от София Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поръчки за материали от София   Поръчки за материали от София Icon_minitimeПет Юни 10, 2011 8:47 pm

Е да де ама ти си на половината на мен, така че за мен ще ми трябват повечко, пък и мисля да е със къс ръкав. Значи вероятно ще ми стъпи около 20-30лв. Амам като незнам де да ги диря тез неща.
Върнете се в началото Go down
Gorn
Горско дете
Gorn


Брой мнения : 152
Age : 30
Location : Dryanovo
Registration date : 28.12.2010

Поръчки за материали от София Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поръчки за материали от София   Поръчки за материали от София Icon_minitimeПет Юни 10, 2011 8:53 pm

Двете на една съща цена ли са. Дали ще има алуминиева тел в практикер, а ако няма кажи ми колко ще струва(горе-долу) като се има предвид големината ми и това, че ще е с къси ръкави и не особено гъста, ако я поръчам от София.
Върнете се в началото Go down
Белогор
Верен боец
Белогор


Брой мнения : 328
Age : 28
Location : Габрово
Registration date : 10.11.2009

Поръчки за материали от София Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поръчки за материали от София   Поръчки за материали от София Icon_minitimeСъб Юни 11, 2011 7:39 pm

Поцинкована тел можеш да си купиш от Колелото,говори с Бранислав той знае точно от къде и горе долу колко ще ти излезе като цена.
Върнете се в началото Go down
Gorn
Горско дете
Gorn


Брой мнения : 152
Age : 30
Location : Dryanovo
Registration date : 28.12.2010

Поръчки за материали от София Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поръчки за материали от София   Поръчки за материали от София Icon_minitimeСъб Юни 11, 2011 9:27 pm

Ама дали върши работа за ризница.
Върнете се в началото Go down
Белогор
Верен боец
Белогор


Брой мнения : 328
Age : 28
Location : Габрово
Registration date : 10.11.2009

Поръчки за материали от София Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поръчки за материали от София   Поръчки за материали от София Icon_minitimeСъб Юни 11, 2011 10:45 pm

Разбира се че върши,ти първо погледни как се прави-плетка,навиване,рязане.Не е толкова лесно колкото си мислиш,всъщнос не е трудно доколкото изморително-питай Бранислав Twisted Evil Има един друг варянт който не ти го предлагам много,това са ФЕДЕР ШАЙБИ,там вече ризницата става доста тежка.
Върнете се в началото Go down
Gorn
Горско дете
Gorn


Брой мнения : 152
Age : 30
Location : Dryanovo
Registration date : 28.12.2010

Поръчки за материали от София Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поръчки за материали от София   Поръчки за материали от София Icon_minitimeСъб Юни 11, 2011 11:48 pm

Добре ще разгледам метода на работа.
Върнете се в началото Go down
Ellilar
Дете на Планинските Извори
Ellilar


Брой мнения : 520
Location : Mithlond (Сивите заливи)
Registration date : 07.01.2008

Поръчки за материали от София Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поръчки за материали от София   Поръчки за материали от София Icon_minitimeНед Юни 12, 2011 7:54 pm

Белогор написа:
Има един друг варянт който не ти го предлагам много,това са ФЕДЕР ШАЙБИ,там вече ризницата става доста тежка.

Също така пробвай и да изковеш меча вместо да го правиш от ПП тръби!

Gorn написа:
Ама дали ще върши работа за ризница.

Трябва да сложиш въпросителен знак в края на изречението!
И да, върши работа, всички ризници в клана са от поцинкована тел.
Върнете се в началото Go down
Gorn
Горско дете
Gorn


Брой мнения : 152
Age : 30
Location : Dryanovo
Registration date : 28.12.2010

Поръчки за материали от София Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поръчки за материали от София   Поръчки за материали от София Icon_minitimeНед Юни 12, 2011 9:08 pm

Е, че кво им е ПП тръбите. При коване може да получим камшичен ефект(етох го някъде), пък и иска специални презпособления и инструменти за коване.Така че по-добре да си ползваме ПП тръби + изолация за тръби.
Върнете се в началото Go down
Еугор
Дете на Гората
Еугор


Брой мнения : 495
Age : 30
Location : Габрово
Registration date : 10.11.2009

Поръчки за материали от София Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поръчки за материали от София   Поръчки за материали от София Icon_minitimeПон Юни 13, 2011 5:47 am

Gorn написа:
Е, че кво им е ПП тръбите. При коване може да получим камшичен ефект(етох го някъде), пък и иска специални презпособления и инструменти за коване.Така че по-добре да си ползваме ПП тръби + изолация за тръби.

....
Върнете се в началото Go down
Ellilar
Дете на Планинските Извори
Ellilar


Брой мнения : 520
Location : Mithlond (Сивите заливи)
Registration date : 07.01.2008

Поръчки за материали от София Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поръчки за материали от София   Поръчки за материали от София Icon_minitimeПон Юни 13, 2011 9:37 am

Gorn написа:
Е, че кво им е ПП тръбите. При коване може да получим камшичен ефект(етох го някъде), пък и иска специални презпособления и инструменти за коване.Така че по-добре да си ползваме ПП тръби + изолация за тръби.

Поръчки за материали от София Implied-facepalm
Върнете се в началото Go down
Белогор
Верен боец
Белогор


Брой мнения : 328
Age : 28
Location : Габрово
Registration date : 10.11.2009

Поръчки за материали от София Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поръчки за материали от София   Поръчки за материали от София Icon_minitimeПон Юни 13, 2011 9:46 am

Елиларе наможах да те разбера с това отклонение от ризница на меч...Както и да е
Върнете се в началото Go down
Витяслав
Планинец
Витяслав


Брой мнения : 172
Location : Slavic fortress
Registration date : 25.03.2010

Поръчки за материали от София Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поръчки за материали от София   Поръчки за материали от София Icon_minitimeПон Юни 13, 2011 11:41 am

Горн,материала за ризница е поцинкована тел,в ларп.бг всички са с такива(освен малки изключения),та,едно топче откъдето аз си вземам тел се мери на килограми колко е и плащаш на кило,килото е 2.50лв последно когато аз си вземах,а относно навиването,рязането и плетката има тема във форума за ризницата където има хубав гайд,добре показва всичко което ти трябва,ако има нещо друго което искаш да питаш пиши ми на скайп да не спамим тук. Smile
Върнете се в началото Go down
Slawulf
Велик Княз на Синовете на Елените
Slawulf


Брой мнения : 1112
Age : 31
Location : Южна Славия
Registration date : 09.11.2009

Поръчки за материали от София Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поръчки за материали от София   Поръчки за материали от София Icon_minitimeСря Юни 15, 2011 12:14 pm

Да...и моята е от поцинкована. В зависимост от диаметъра на пръстенчетата се избира дебелината на самата тел. Всичко нужно за хубава ризница е намеримо в габровските железарии.

Клановата поръчка е:
1 алуминиево тиско тиксо
2 хоби лент
Върнете се в началото Go down
Slawulf
Велик Княз на Синовете на Елените
Slawulf


Брой мнения : 1112
Age : 31
Location : Южна Славия
Registration date : 09.11.2009

Поръчки за материали от София Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поръчки за материали от София   Поръчки за материали от София Icon_minitimeВто Юни 21, 2011 9:50 am

Има ли хора,които ще искат да си поръчват нещо...или да правим поръчката?
Върнете се в началото Go down
Ellilar
Дете на Планинските Извори
Ellilar


Брой мнения : 520
Location : Mithlond (Сивите заливи)
Registration date : 07.01.2008

Поръчки за материали от София Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поръчки за материали от София   Поръчки за материали от София Icon_minitimeВто Юни 21, 2011 11:16 am

Маска... Гадината знае каква.
Върнете се в началото Go down
Slawulf
Велик Княз на Синовете на Елените
Slawulf


Брой мнения : 1112
Age : 31
Location : Южна Славия
Registration date : 09.11.2009

Поръчки за материали от София Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поръчки за материали от София   Поръчки за материали от София Icon_minitimeВто Юни 21, 2011 11:19 am

Ellilar написа:
Маска... Гадината знае каква.

Чакам да приеме в скайпа палномощното и ще се разберем. Другите ... имат около 1 ден още време.
Върнете се в началото Go down
Slawulf
Велик Княз на Синовете на Елените
Slawulf


Брой мнения : 1112
Age : 31
Location : Южна Славия
Registration date : 09.11.2009

Поръчки за материали от София Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поръчки за материали от София   Поръчки за материали от София Icon_minitimeВто Юни 21, 2011 11:21 am

Белогор написа:
Разбира се че върши,ти първо погледни как се прави-плетка,навиване,рязане.Не е толкова лесно колкото си мислиш,всъщнос не е трудно доколкото изморително-питай Бранислав Twisted Evil Има един друг варянт който не ти го предлагам много,това са ФЕДЕР ШАЙБИ,там вече ризницата става доста тежка.


FACEPALM

Толкова грешки в едно изречение!? Shocked
Възможно ли е... scratch
Върнете се в началото Go down
Витяслав
Планинец
Витяслав


Брой мнения : 172
Location : Slavic fortress
Registration date : 25.03.2010

Поръчки за материали от София Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поръчки за материали от София   Поръчки за материали от София Icon_minitimeВто Юни 21, 2011 2:20 pm

Всичко е възможно щом става дума за Валери. Very Happy
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Поръчки за материали от София Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поръчки за материали от София   Поръчки за материали от София Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Поръчки за материали от София
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Аркона :: Занаятчийницата-
Идете на: