Аркона
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Аркона

Добре дошли в земите на клан Аркона!
 
ИндексPortal**ГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Спонсор

Go down 
+3
Slawulf
Ellilar
Gorn
7 posters
АвторСъобщение
Gorn
Горско дете
Gorn


Брой мнения : 152
Age : 30
Location : Dryanovo
Registration date : 28.12.2010

Спонсор Empty
ПисанеЗаглавие: Спонсор   Спонсор Icon_minitimeНед Мар 20, 2011 9:35 pm

Незнам не съм ви питал, ама имаме ли си спонсор. Щот ми хрумна идеята дали може да се намери спонсор, ако няма ме.
Немисля че ще излижно, като се гласим да ходим на национален ЛАРП, ако имаме спонсор ще можем да отидем всички не само 3-4, пък и инвентара ще ни е лесен ако имаме спонсор. Ама това е само предложение и искам да ви чуя мнението, и ако сте съгласни да дадете предложения за спонсор.
Върнете се в началото Go down
Ellilar
Дете на Планинските Извори
Ellilar


Брой мнения : 520
Location : Mithlond (Сивите заливи)
Registration date : 07.01.2008

Спонсор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спонсор   Спонсор Icon_minitimeПон Мар 21, 2011 1:16 am

Нямаме спонсор, но и не знам за клан, който има. Целта на играта е хоби, а никой не заплаща за това, че някой си има хоби. По принцип спонсорите валгат пари за да могат да искарат от тях повече. АКо търсим спонсор най- много да се изложим Smile .
На мен главният ми спонсор е мама и тати... Smile
За националния ЛАРП не е проблема в парите, а в това, че родителите ги е страх да ни пуснат. Според мен е така.
Върнете се в началото Go down
Slawulf
Велик Княз на Синовете на Елените
Slawulf


Брой мнения : 1112
Age : 31
Location : Южна Славия
Registration date : 09.11.2009

Спонсор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спонсор   Спонсор Icon_minitimeПон Мар 21, 2011 11:30 am

Gorn,силно се радвам,че имаш такива идеи и мислиш върху ЛАРП развитието си.Ако продължиш така ти гарантирам = ще стигнеш високо Wink

Сега...спонсора е човек,който влага финанси с цел реклама или някакво облагодеталстване.Попринцип сега не е изключена вероятността но няма как да ги рекламираме и да им направим нещо в услуга.Например като бяхме във Фулмакса за кожи с Виктор обяснихме за какво ни трябват и те не дадоха изрезки,които ни свършиха работа.
Но това е по-скоро проблема - родителите.Ако ни пускат преди 18 ще е добре,защото на национален е голям кеф.И то не ти тябва много за там - палатка,пари за храна ,ако си на стоп даже и за транспорт не ти трябват.
Върнете се в началото Go down
Витяслав
Планинец
Витяслав


Брой мнения : 172
Location : Slavic fortress
Registration date : 25.03.2010

Спонсор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спонсор   Спонсор Icon_minitimeПон Мар 21, 2011 1:29 pm

Както са коментирали по-горе хората,никой не би се наел за спонсор при положение,че няма лична облага от цялата работа,пък и ларпа си е хоби(едно страхотно хоби),по-добре ще е ако се заемем ние със задачата да си припечелваме пари за развитието на клана,например с Вяруслава и Белогора имаме една доста интересна идея за спечелване на добри пари и идеята не е неосъществима,стига да има желание от страна на съкланниците ни,но тепърва ще бъде обсъждана на някоя от срещите на целия клан. Smile
Върнете се в началото Go down
Gorn
Горско дете
Gorn


Брой мнения : 152
Age : 30
Location : Dryanovo
Registration date : 28.12.2010

Спонсор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спонсор   Спонсор Icon_minitimeПон Мар 21, 2011 8:44 pm

добре аз просто питах, знам че е хоби и определено е супер яко хоби. За наще дали ще ме пуснат на национален надявам се че да, стига да съм готов за национален. Но тоеа ще претжените това. А за другата ми тема със историите. какво мислите
Върнете се в началото Go down
Ellilar
Дете на Планинските Извори
Ellilar


Брой мнения : 520
Location : Mithlond (Сивите заливи)
Registration date : 07.01.2008

Спонсор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спонсор   Спонсор Icon_minitimeПон Мар 21, 2011 9:25 pm

Мисля, че за другите твои теми просто не трябва да си ги рекламираш.
Върнете се в началото Go down
Gorn
Горско дете
Gorn


Брой мнения : 152
Age : 30
Location : Dryanovo
Registration date : 28.12.2010

Спонсор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спонсор   Спонсор Icon_minitimeПон Мар 21, 2011 9:33 pm

Не ги рекламирам, просто питам щот видях при още един, два клана такваз темичка за историиките на героите, заради това направих такава.
Върнете се в началото Go down
Белогор
Верен боец
Белогор


Брой мнения : 328
Age : 28
Location : Габрово
Registration date : 10.11.2009

Спонсор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спонсор   Спонсор Icon_minitimeВто Мар 22, 2011 9:32 am

Значи спонсорите попринцип вкарват пари в даден отбор (например) от който ще изкарват пари.След като те вземат премии и тем подобни работи.А и трябва да се рекламира спонсора....Не вярвам на една кожена броня отпред да пише ЛИДЪЛ БЪЛГАРИЯ....Не че ще е лошо .Има една идея
която искам да бъде погледната-тя се нарича РАБОТА.Тази работа ще бъде такава:
-Който може да работи добре с кожа,метал,плат се хваща с още един двама и заминава например на Етъра
-Продаване на сувенири и ризници и брони.
-Парите които ще се взимат от там заминават директно към касата на клана а от там към фракциите.
-Бързо набавяне на материали и хубави за целия клан
Това ще е единственият спонсор за мен(лично).....Другата част ще ви кажа на Вечето....

ПС-За Героите имаше такава тема...
Върнете се в началото Go down
Ellilar
Дете на Планинските Извори
Ellilar


Брой мнения : 520
Location : Mithlond (Сивите заливи)
Registration date : 07.01.2008

Спонсор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спонсор   Спонсор Icon_minitimeВто Мар 22, 2011 12:37 pm

Така и не разбрах за какво е тая каса като нито някой ще вземе пари, за да си купи кожи, метал и материали за меч, нито ще се купи нещо като общо (например знаме). Тея пари си седят там и нищо. За какво се дават тогава. Така или иначе парите за мечове и инвентар ги вадим от своя джоб, за какво е? В момента има към колко... 50- 60- 70 лв. май? Според мен тези пари трябва да се усвояват.
Впрочем идеята за касата беше дошла много отдавна (още от ПнП- Пазителите на прохода) и тогава целта беше ясна- за всички да има еднакъв инвентар, а сега?
За оргназиране на ЛАРП? Ние не можем една тренировка да организираме като хората вие искате ЛАРП.
За национален... ако се разпределят парите на всеки човек ще се паднат по по малко от 10 лв.
Не съм сигурен за какво е...
Върнете се в началото Go down
Slawulf
Велик Княз на Синовете на Елените
Slawulf


Брой мнения : 1112
Age : 31
Location : Южна Славия
Registration date : 09.11.2009

Спонсор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спонсор   Спонсор Icon_minitimeЧет Мар 24, 2011 1:14 pm

Всички войводи на фракцииите представихте ли ми план за външният си вид?
Войните ще имат еднакви каски...за това мгат да се отделят пари.Ако ще ходим на национален каот клан...да...сигурно ще се направи знаме.
Върнете се в началото Go down
Gorn
Горско дете
Gorn


Брой мнения : 152
Age : 30
Location : Dryanovo
Registration date : 28.12.2010

Спонсор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спонсор   Спонсор Icon_minitimeЧет Мар 24, 2011 10:08 pm

Аз съм привърженик на това да идем всички като клан, а не като наемници
Върнете се в началото Go down
Витяслав
Планинец
Витяслав


Брой мнения : 172
Location : Slavic fortress
Registration date : 25.03.2010

Спонсор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спонсор   Спонсор Icon_minitimeПет Мар 25, 2011 8:43 am

Към Мишо....идеята за набиране на повече пари в касата е за да може да набавим материали и да изработим някакви сносни инвентари на хората които нямат възможност да си го позволят,съгласи се че на национално ще е малко глупаво да щръкнат един до друг някакъв в пълно бойно снаражение(ризница,броня,пълен инвентар с една дума)и някакъв прошляк гол като пушка както както е казал народа,така че тук пак става дума за общото благо,не за лично облагодетелстване от събраните средства в касата,подобряването на инвентара на хората които немогат да си купят материали за да изработят нещо по-сериозно и яко,като им помогнем на тези играчи ще подобрим цялостния вид на клана.
Върнете се в началото Go down
Ellilar
Дете на Планинските Извори
Ellilar


Брой мнения : 520
Location : Mithlond (Сивите заливи)
Registration date : 07.01.2008

Спонсор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спонсор   Спонсор Icon_minitimeПет Мар 25, 2011 6:59 pm

Напълно нормално е. Само най- големите кланове ходят еднакви.
И така де с две думи искате да даваме пари за тея, които нямат пари?
Върнете се в началото Go down
Витяслав
Планинец
Витяслав


Брой мнения : 172
Location : Slavic fortress
Registration date : 25.03.2010

Спонсор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спонсор   Спонсор Icon_minitimeПон Мар 28, 2011 12:13 pm

Ти не ме разбра,не да даваме пари за тези които нямат ей така,кой откъдето извади,а от касата като съберем прилична сума от дейността която сме намислили да правим,също така това че ще се дават пари от касата не означава,че инвентарите ще бъдат еднакви,просто ще бъдат давани пари за изработката на инвентара на хората които немогат да си го позволят,а самия дизайн ще си бъде за всеки индивидуален,това е идеята.
Върнете се в началото Go down
Ellilar
Дете на Планинските Извори
Ellilar


Брой мнения : 520
Location : Mithlond (Сивите заливи)
Registration date : 07.01.2008

Спонсор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спонсор   Спонсор Icon_minitimeПон Мар 28, 2011 12:25 pm

Бранислав написа:
...а от касата като съберем прилична сума от дейността която сме намислили да правим...

До сега не съм чул за никаква такава дейност освен за два ЛАРПа, по които не се работи.

Бранислав написа:
Ти не ме разбра...просто ще бъдат давани пари за изработката на инвентара на хората които немогат да си го позволят...

Мисля, че те разбрах.

Ellilar написа:
И така де с две думи искате да даваме пари за тея, които нямат пари?
Върнете се в началото Go down
Slawulf
Велик Княз на Синовете на Елените
Slawulf


Брой мнения : 1112
Age : 31
Location : Южна Славия
Registration date : 09.11.2009

Спонсор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спонсор   Спонсор Icon_minitimeПон Мар 28, 2011 10:13 pm

Да,Мишо...тези,които не могат да отделят 30 лв за броня да им се помогне.Освен това и за ларпове.За няколко неща се изпозлва касата...не са точно определено.
Върнете се в началото Go down
Ellilar
Дете на Планинските Извори
Ellilar


Брой мнения : 520
Location : Mithlond (Сивите заливи)
Registration date : 07.01.2008

Спонсор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спонсор   Спонсор Icon_minitimeВто Мар 29, 2011 2:08 am

Тези, които не могат да си отделят 30 лв. ще спрат да пушат и тогава евентуално ще им се дадат пари. На никого не му е лесно. 30 лв не са достатъчни за пълен инвентар, но друг начин няма освен да събираш лека полека. Най- е лесно да поискаш пари дето другите събират, а същевременно да не си си направил най- малкия труд ти да събереш нещо.
И, Пав, когато давам пари не искам да знам, че ги давам за "няколко неща". Изброй ми в списък всичко, за което се използват 70те лв. (или там колкото са) и не ми споменавайте повече, за тези които не могат да си купят инвентар. Ако продължавате да твърдите така тогава смятам, че и аз нямам пари за инвентар и искам да ми се отпуснат от касата 3 те месеца по 5 лв. които съм плащал за да мога да си купя кожа.
Върнете се в началото Go down
Белогор
Верен боец
Белогор


Брой мнения : 328
Age : 28
Location : Габрово
Registration date : 10.11.2009

Спонсор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спонсор   Спонсор Icon_minitimeЧет Мар 31, 2011 1:08 pm

Мишо,аз също мисля като тебе,ако хората от клана които пушат намалят цигарите или ги спрат ще имат пари,но все пак се съгласи че решението си зависи от самите хора,неможе нито Павел нито който и да било да им казва ''Ами момчета спирате цигарите и си правите инвентар'',нали,относно искането ти за отпускането на средства от касата за да си купиш кожа-добре,няма проблем,ще ти бъдат отпуснати щом ти се налага а неможеш да си го позволиш,парите в касата са затова,не да си стоят там ей така.
П.С.:Отговаря ти Виктор,не пиша от моя компютър,затова съм с на Валери профила.
Върнете се в началото Go down
Ellilar
Дете на Планинските Извори
Ellilar


Брой мнения : 520
Location : Mithlond (Сивите заливи)
Registration date : 07.01.2008

Спонсор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спонсор   Спонсор Icon_minitimeЧет Мар 31, 2011 8:24 pm

Не казвам, че трябва да им се каже да не пушат, казвам, че няма да им дам моите пари, защото изразходват техните за цигари.
Върнете се в началото Go down
Еугор
Дете на Гората
Еугор


Брой мнения : 495
Age : 30
Location : Габрово
Registration date : 10.11.2009

Спонсор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спонсор   Спонсор Icon_minitimeЧет Апр 07, 2011 12:01 pm

Мишо ми харесва Very Happy реже наред...Давай Мишо в същия дух . Какви са тез бедняци дето ще ти вземат от парите я да вървят да бачкат че да си искарат парите за инвентара,какво ми се лигавят.
Върнете се в началото Go down
Ellilar
Дете на Планинските Извори
Ellilar


Брой мнения : 520
Location : Mithlond (Сивите заливи)
Registration date : 07.01.2008

Спонсор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спонсор   Спонсор Icon_minitimeЧет Апр 07, 2011 9:52 pm

Еугор написа:
Мишо ми харесва Very Happy реже наред...Давай Мишо в същия дух . Какви са тез бедняци дето ще ти вземат от парите я да вървят да бачкат че да си искарат парите за инвентара,какво ми се лигавят.

ТОЧНО! cheers
Върнете се в началото Go down
Sevar
Парцалив пътник
Sevar


Брой мнения : 3
Registration date : 20.06.2011

Спонсор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спонсор   Спонсор Icon_minitimeПон Юни 20, 2011 12:27 pm

Съвет от мен - използвайте всяка възможност да участвате по разни конк*рси,особено ако са фентъзи...Така ние преди години спечелихме 200 кинта в Бургас Smile Не става всеки път естествено,но по ония времена с 200 кинта можеше да се купи спокойно материал като за 6-7 ризници Smile Иначе такова нещо като спонсор за Ларп незнам дали има в световен мащаб,камо ли в България,дето за нормалните неща няма спонсори Very Happy
Върнете се в началото Go down
Gorn
Горско дете
Gorn


Брой мнения : 152
Age : 30
Location : Dryanovo
Registration date : 28.12.2010

Спонсор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спонсор   Спонсор Icon_minitimeПон Юни 20, 2011 9:04 pm

Така е и ние се отказахме от тази идея поне на този етап, а относно конк*рсите не лошо, като идея
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Спонсор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спонсор   Спонсор Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Спонсор
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Аркона :: Аркона-
Идете на: